බිඩී කොළ කිලෝග්‍රෑම් 1113 ක් සමඟ පුද්ගලයන් දෙදෙනෙකු නාවික හමුදා බාරයට

නාවික හමුදාව විසින් අද ( නොවැම්බර් 11) ඉරණමාතානගර් ප්‍රදේශයේදී සිදුකල සෝදිසි කිරීමකදී බිඩී කොළ කිලෝග්‍රෑම් 1113 ක් සමඟ පුද්ගලයින් දෙදෙනෙකු (02) නාවික හමුදා බාරයට ගෙන ඇත.

ඒ අනුව, උතුරුමැද නාවික විධානය විසින් ඉරණමාතානගර් ප්‍රදේශයේ සිදු කළ ‍සෝදිසි කිරීමක් අතරතුරදී ඩිංගි යාත්‍රා මගින් ගොඩබිමට රැගෙන ඒමට උත්සහ කල පාර්සල් 30 ක අසුරා තිබු මෙම බිඩී කොළ තොගය නාවික හමුදා බාරයට ගෙන ඇත. මේ සමඟ පුද්ගලයින් දෙදෙනෙකු, ඩිංගි යාත්‍රා දෙකක් සහ පිටත දහන යන්ත්‍ර දෙකක්ද නාවික හමුදා බාරයට ගෙන ඇත. මෙලෙස නාවික හමුදා බාරයට ගන්නා ලද පුද්ගලයින් පේසාලේ ප්‍රදේශයේ පදිංචිකරුවන් බව හඳුනාගෙන ඇති අතර, එම පුද්ගලයින්, ඩිංගියාත්‍රා, පිටත දහන යන්ත්‍ර සහ බිඩී කොළ තොගය ඉදිරි විමර්ශණ කටයුතු සඳහා යාපනය, රේගු කාර්යාලය වෙත භාර දීමට නියමිතය.

තවද, නාවික හමුදාව විසින් සිදු කරනු ලබන සෝදිසි කිරීම් සහ වැටලීම් හේතුවෙන් ජාවාරම්කරුවන් හට සිය ජාවාරම් කටයුතු සිදු කරගෙන යාමට අවස්ථාවක් නොමැති අතර, මෙවැනි නීති විරෝධී ජාවාරම් කටයුතු මැඩපැවැත්වීම සඳහා නාවික හමුදාව නිරන්තර අවධානයෙන් සිටි.